Najvýhodnejšie ponuky sú na našom webe - rezervujte online a ušetrite!
  Menu
Dospelí

Fašiangová zabíjačka: 5. výročie Masarykovho dvora

Fašiangová zabíjačka: 5. výročie Masarykovho dvora

Nie je žiadnym tajomstvom,
že Masarykov dvor počas svojej existencie pripravil pre svojich návštevníkov množstvo zaujímavých podujatí. Preto nikoho neprekvapí, že včerajšia oslava 5.výročia spustenia prevádzky v tomto netradičnom rezorte nebola výnimkou. Ako sa na aktuálny dátum patrí, niesla sa v duchu fašiangových tradícií. Chýry, ktoré kolovali v regióne už niekoľko týždňov predtým, dávali tušiť, že návštevníci fašiangovej zabíjačky sklamaní neodídu. A veru ani neodišli.

Nedeľné ráno bolo trošku rozpačité, ťažké chmáry vyvolávali obavy, že predpoveď počasia naplní svoj nie veľmi optimistický scenár. Ale účinkujúcich to veru neodradilo a šesť súťažiacich tímov rozložilo svoje stánky a pustilo sa do varenia a vypekania dobrôt od výmyslu sveta. Postupne, ako dráždivá vôňa opantala priestory nádvoria Masarykovho dvora, bránou sa trúsili návštevníci z blízkeho aj širokého okolia a svojím nadšením povzbudzovali rozveselených kuchárov v ich náramne užitočnej činnosti. Nesmierne obohacujúcim prvkom bola autentická ľudová hudba Kučeravý javor z Horehronia, ktorá po celý deň rozdávala dobrú náladu nielen súťažiacim, ale všetkým spevu a tanca chtivým účastníkom tohto podujatia. Zaujímavým hosťom bol p.Habo, známy z TV relácie o varení, ktorý svojími vstupmi umocňoval tú správnu kulinársku atmosféru. Ako tradične zaplnili priestor okolo veže výrobcovia a predajcovia typických remeselných výrobkov a ponúkli návštevníkom možnosť zakúpiť si niečo na pamiatku, čo im pripomenie tento výnimočný deň.

Usporiadatelia koncipovali akciu nevšedným spôsobom-ochutnávači z radov návštevníkov hodnotili výsledné fajnotky odovzdaním hlasovacieho lístka pre súťažný tím s najchutnejšími produktami. A veru bolo z čoho vyberať-okrem tradičných klobások, jaterníc, paprikovej slaninky, restovanej pečienky, či zabíjačkovej kapustnice, zaujali aj menej preferované jedlá našich ukrajinských priateľov-vynikajúci boršč, pohánková kaša s bravčovým perkeltom a ojedinelá rarita, opekané prasacie uši. Veľkou mňamkou boli zemiakové lokše s bryndzou, alebo kyslou kapustou. A aby si na svoje prišli aj tí, ktorí mäsko veľmi neľúbia, pochutnať si mohli na zemiakovej babe-haruli, pampúšikoch s džemom a kysnutých koláčoch. Záujemcovia o hlavnú atrakciu Masarykovho dvora navštívili koníky v stajniach, prípadne si na nich zajazdili, alebo sa povozili na koči. Atmosféra bola vynikajúca, ale počasie sa rozhodlo, že popoludnie bude usmoklené a tak iné nezostávalo, len celú akciu premiestniť do bezpečia vnútorných priestorov. Vďaka veľkorysému architektonickému riešeniu reštaurácie, kongresovej sály a priľahlých priestorov pokračovala zábava bez prerušenia až do neskorých popoludňajších hodín.

Vyvrcholením bolo vyhlásenie výsledkov súťaže v príprave zabíjačkových špecialít, kde prvenstvo získal tím PO Kaľamárka Detva. Odmenené však boli všetky tímy za ich snahu a naozaj vynikajúce dobroty, ktoré potešili mlsné jazýčky aj tých najnáročnejších fajnšmekrov. Odmena však bola pripravená aj pre návštevníka, ktorý sa zapojil do hlasovacej súťaže a tak sa Jakub Kováčik stal šťastným majiteľom 2 lístkov na vstup do wellness na Masarykovom dvore. Vtipným bodom programu bola súťaž v jedení huspeniny-studena na čas, kde zvíťazil člen PO Kaľamárka Detva. Veľké poďakovanie za odmeny do súťaží patrí sponzorom – MASARYKOV DVOR – AGROSEV, spol. s r .o., mliekáreň KOLIBA a.s., METRO Cash & Carry SR s.r.o., GPM VOZ, s.r.o., STAVSTROJ združenie s.r.o.. O Masarykovom dvore je známe, že je tu pre všetkých a preto bolo samozrejmé, že časť programu bola určená deťom, V bezpečí interiéru sa spolu s animátorkou Lenkou mohli zahrať, vyrobiť si masky a zabaviť sa pri sledovaní vystúpenia detí zo ZUŠ z Očovej, alebo detských folklórnych súborov Hviezdička a Ratolesť. Ich rozžiarené očká a namaľované tváričky zvieratiek nepotrebovali komentár.

Ako sa však spieva v známej piesni – Už sa fašiang kráti, už sa nenavráti…záver tejto vydarenej akcie patril vtipnému pochovávaniu basy, ktoré symbolicky uzavrelo rozjarenú atmosféru karnevalov, plesov a zábav v našich končinách a pripravilo ľudí na obdobie pôstu, stíšenia a spoločného očakávania najkrajších sviatkov prebúdzajúcej sa prírody – Veľkej noci. A čo dodať na záver? Ako sa hovorí – kto nebol, môže banovať. V tomto prípade to nie je klišé, je to naozaj pravda. Všetci, čo sa zúčastnili, odchádzali s pocitom, že Masarykov dvor je pre náš región zárukou dobrého jedla, neviazanej zábavy, oddychu a úžasných priateľských stretnutí.

Ďakujeme!

Paula Brveníková
Event Manager
Jazdecký a športovo – rekreačný areál Masarykov dvor

FOTOGALÉRIA

Súťažné tímy

1. Miesto stánok číslo 2. PO Kaľamárka Detva
Výhra: Jahniatko a fľaša sektu
sponzor cien: AGROSEV, spol. s r.o., METRO Cash & Carry SR s.r.o.,

2. Miesto stánok číslo 3. Poľovná organizácia Masarykov dvor
Výhra: 10 vstupov do wellness centra na Masarykovom dvore a taška plná mliečnych výrobkov
sponzor cien: MASARYKOV DVOR, mliekáreň KOLIBA a.s.,

3. Miesto stánok číslo 4. Obec Klokoč
Výhra: 5 vstupov do wellness centra na Masarykovom dvore a taška plná mliečnych výrobkov
sponzor cien: MASARYKOV DVOR, mliekáreň KOLIBA a.s.,

4. Miesto stánok číslo 6. Ukrajinci B
Výhra: fľasa sektu a taška plná mliečnych výrobkov
sponzor cien: METRO Cash & Carry SR s.r.o., mliekáreň KOLIBA a.s.,

5. Miesto stánok číslo 1. p. Daxner s rodinou
Výhra: auto-kozmetický balíček a taška plná ovocia a zeleniny
sponzor cien: STAVSTROJ združenie s.r.o., GPM VOZ, s.r.o.,

6. Miestok stánok číslo 5. Ukrajinci A
Výhra: vrecko zemiakov
sponzor cien: AGROSEV, spol. s r.o.

< späť na aktuality