Wellness Masarykov dvor

Vážení návštevníci, pozývame vás do nášho wellness centra, kde si môžete dopriať regeneráciu a oddych počas celého roka. K dispozícii je bazén, vírivka rôzne typy sáun, tepidárium a ďalšie možnosti pre oddych a relax.

banner-masaze

OTVÁRACIE HODINY WELLNESS CENTRA:

Pondelok – piatok 14:00 – 22:00
Sobota – nedeľa, prázdniny v SR, sviatky 11:00 – 22:00
 V prípade vyššej obsadenosti penziónu (hlavne počas víkendov a sviatkov) sú služby wellness centra poskytované prednostne ubytovaným hosťom. Preto odporúčame aby ste si preverili dostupnosť vopred a rezervovali vstup, a to na recepcii, tel. č. +421 45 5244600 alebo e-mailom recepcia@mdvor.sk. Ďakujeme za pochopenie. 

Vstup do Bazéna a do dolnej vírivky je možný len v plavkách.

Vstup do Sauného sveta a hornej vírivky je možný len vo froté uterákoch alebo nahí, avšak v tom prípade nezabudnite na plachtu alebo uterák pod seba.

Saunovanie v plavkách a šlapkách nie je povolené.
Prečo: Saunovanie v plavkách je zdraviu veľmi škodlivé a to nie len pre vás, ale aj pre ostatných? Plavky sú vyrobené zo 100% syntetických umelých látok a už pri teplote 50°C sa tieto látky uvoľňujú, sú silno rakovinotvorné a do tela sa dostávajú dýchacími cestami alebo pokožkou, čím škodíte sebe a aj ostatným saunujúcim.

Prečítajte si Zásady saunovania

Pre detí do 6. rokov nie je povolený vstup do saunového svetu (wellness centra).

Vyberte si niektorú z možností relaxu, ktoré ponúkame:

Cenník wellness

Infra sauna

TEPLOTA: 40 – 65 °C
DĹŽKA SAUNOVANIA: 20 – 30 MIN
POČET OSÔB: 7
POPIS: Miestnosť kde sa vykonáva predhriatie v infra kabíne pred masážou. Význam a využitie infračerveného žiarenia je v tom, že jeho účinky sa viažu na viaceré reflexy a reakcie, ktoré sa počas vývoja človeka spojili s tepelnými podnetmi prírodných zdrojov (slnko, oheň, voda). Toto žiarenie vyvoláva vznik začervenania, ktoré po krátkom čase vymizne. Infračervené žiarenie spôsobuje prehriatie kože, má analgetický a spasmolytický účinok.

infra-sauna

Suchá sauna

TEPLOTA: 90 – 105°C
DĹŽKA SAUNOVANIA: 3 X 15 MIN
VLHKOSŤ: 30 %
POČET OSÔB: 6 – 8
POPIS: Základom procesu saunovania je striedanie pôsobenia tepla a chladu. Tento proces spôsobuje rozšírenie krvných ciev, zrýchlenie krvného obehu a vylučovanie množstva potu. Takto fínska sauna prospešne pôsobí na telesné orgány a procesy v ľudskom tele. Ovplyvňuje nielen náš súčasný fyzický i psychický stav, ale je tiež prevenciou, príjemným a účinným spôsobom, ako predchádzať chorobám a stresu.

sucha-sauna

Podpolianska drevenica – Soft sauna

Drevenice pod Poľanou so stále rovnakou a predsa sa meniacou siluetou nádherného masívu Poľany. Čas akoby sa tu zastavil, naokolo dožíva starodávna civilizácia, materiálne chudobná, duchovne však svojská a bohatá. Drevenica dýchajúca atmosférou minulých storočí, takou intenzívnou a nefalšovanou na lazoch pod Poľanou.

TEPLOTA: 55 – 60 °C
DĹŽKA SAUNOVANIA: 30 MIN
VLHKOSŤ: 60 %
POČET OSÔB: 4
POPIS: Spája tie najlepšie vlastnosti suchej sauny a parného kúpeľa. Teplota okolo 50°C nezaťažuje srdce, žiarenie urýchľuje vstrebávanie vitamínov, posilňuje lymfatický systém ako aj odolnosť organizmu.
Vdychovaním éterických olejov môže byť saunovanie ešte účinnejšie.

soft-sauna

Tajomná Poľana – Bylinková parná sauna

Hlboké lesy zaberajú väčšinu pohoria Poľany. Pri prechádzke lesnými cestičkami a chodníčkami môžu ich návštevníci obdivovať nádherné bučiny, jedľobučiny ako aj výnimočné sutinové lesy s bukmi, jedľami, jaseňmi, brestom, javorom a lipou. Významnou súčasťou lesa na Poľane sú smrekové lesy na jej vrchole, ktoré majú často charakter pralesa.
Na južnom úpätí Poľany objavíme výnimočné oblasti s výskytom duba, ceru a buka s hrabom. Časti týchto lesov boli vďaka svojej výnimočnosti vyhlásené za chránené územia, predovšetkým Zadná Poľana, Hročecký Grúň a Ľubietovský Vepor.

TEPLOTA: 55 – 60 °C
DĹŽKA SAUNOVANIA: 30 MIN
VLHKOSŤ: 60 %
POČET OSÔB: 4
POPIS: Medzi najznámejšie blahodárne účinky parnej sauny patria: Uvoľňuje vnútorné napätie a stres, uvoľňuje svaly a zmierňuje zápaly, pre ľudí s alergiou alebo astmou pomáha parná sauna tým, že teplo rozširuje dýchacie trubice a uľahčuje dýchanie, parné sauny pomáhajú vyčistiť a detoxikovať kožu, vysoká teplota stimuluje imunitný systém, porovnateľným spôsobom ako pri horúčke.

bylinkova-sauna

Saunovanie napomáha dosiahnuť a hlbší a výdatnejší spánok, posilňuje kardiovaskulárny systém.

Vo víre fujary – parná sauna

Fujara – kráľovná medzi hudobnými nástrojmi. Je to nástroj, ktorý nádherne baladicky rozpráva o hĺbke ľudskej duše. O radosti, veselosti, smútku a žiali. Jej krásny hlas pohladí na duši. Je vyznaním, hlasom i dušou bačov a valachov ospevujúcich krásu lesa, lání, polí, lúk, horských bystrín a západov slnka.

TEPLOTA: 55 – 60 °C
DĹŽKA SAUNOVANIA: 30 MIN
VLHKOSŤ: 60 %
POČET OSÔB: 8
POPIS: Medzi ďalšie najznámejšie blahodárne účinky parnej sauny patria: Uvoľňuje vnútorné napätie a stres, uvoľňuje svaly a zmierňuje zápaly, pre ľudí s alergiou alebo astmou pomáha parná sauna tým, že teplo rozširuje dýchacie trubice a uľahčuje dýchanie, parné sauny pomáhajú vyčistiť a detoxikovať kožu, vysoká teplota stimuluje imunitný systém, porovnateľným spôsobom ako pri horúčke.

parna-sauna

Saunovanie napomáha dosiahnuť a hlbší a výdatnejší spánok, posilňuje kardiovaskulárny systém.

Hrochotská jaskyňa – parná sauna s bazénikom

42 m dlhú a 11 m hlbokú jaskyňu objavíte pri potulkách Hrochotskou dolinou. Svojimi rozmermi zastáva popredné miesto medzi pseudokrasovými jaskyňami na Slovensku. A teda hoci ju príroda vyformovala na sopečnej hornine, je veľmi podobná tým, ktoré vznikli vo vápencoch.

TEPLOTA: 55 – 60 °C
DĹŽKA SAUNOVANIA: 30 MIN
VLHKOSŤ: 60 %
POČET OSÔB: 4
POPIS: Medzi ďalšie najznámejšie blahodárne účinky parnej sauny patria: Uvoľňuje vnútorné napätie a stres, uvoľňuje svaly a zmierňuje zápaly, pre ľudí s alergiou alebo astmou pomáha parná sauna tým, že teplo rozširuje dýchacie trubice a uľahčuje dýchanie, parné sauny pomáhajú vyčistiť a detoxikovať kožu, vysoká teplota stimuluje imunitný systém, porovnateľným spôsobom ako pri horúčke.

parna-sauna-s-bazenikom

Saunovanie napomáha dosiahnuť a hlbší a výdatnejší spánok, posilňuje kardiovaskulárny systém. V parnej saune spolupôsobí aj Kneipov bazén, ktorého účinky sú: prekrvenie dolných končatín, stimulácia krvného obehu a reflexné zúženie mozgových ciev.

Soľná jaskyňa

Soľná jaskyňa je určená pre 4 klientov, teplota prostredia je cca. 30 °C a trvanie procedúry 45 minút.

TEPLOTA: cca 30 °C
TRVANIE PROCEDÚRY: 45 MIN
POČET OSÔB: 4

Soľná jaskyňa má dezinfekčný a relaxačný účinok a posilňuje imunitu.
Soľ na stenách pochádza z Mŕtveho mora.
Vstup do jaskyne je zakázaný osobám s infekčným ochorením, TBC, zvýšenou teplotou alebo príznakmi vírusového ochorenia.

solna-jaskyna

Návštevu jaskyne odporúčame konzultovať s ošetrujúcim lekárom v prípade osôb trpiacich klaustrofóbiou (strach u zavretého priestoru), nízkym tlakom, nadmernou činnosťou štítnej žľazy, chorobami obličiek a onkologickým ochorením.
Počas procedúry k liečebným účinkom je súčasne využívané pôsobenie relaxačnej hudby a farebného svetla.

Sprchy

Ochladzovacia sprcha – fínske vedro

Ochladzovacia sprcha – návalová sprcha

Masážna sprcha I

Masážna sprcha II

VIP Vírivá vaňa

VIP Vírivá vaňa je súčasťou saunového sveta.

TEPLOTA VODY: 34 °C – 36 °C
POČET OSÔB: max. 8

vip-viriva-vana

Bazén s chrličom a s vírivou vaňou

Bazén s chrličom – rozmery 14×6 m, teplota vody 28 – 30°C a s vírivou vaňou – kapacita 4 osoby – teplota vody 34°C – 36 °C

bazen-s-chrlicom

bazen-viriva-vana